Види тканин

Тканини  



     Існують  не ізольовано один від одного, а, навпаки, пов’язані між собою у різних співвідношеннях, утворюючи різні органи і системи тіла. Велике функціональне значення мають також вільні клітини, які виявляються в тканинних рідинах, таких, як кров і лімфа.

Сполучна тканина




    Характеризується великою кількістю міжклітинної речовини, яка виробляється її клітинами; м’язова тканина складається з видовжених клітин, спеціалізованих на функції скорочення, а нервова тканина представлена великими клітинами, які сприймають, генерують і передають нервові імпульси.

Нервова тканина

     Клітини, що утворюють центральну та периферичну нервову систему, класифікуються як нервова тканина. З нервової тканини складається головний і спинний мозок, що утворюють центральну нервову систему, й черепно-мозкові та спинномозкові нерви, що утворюють периферичну нервову систему, а також мотонейрони. Нервова тканина забезпечує обмін сигналами між різними структурами організму, а також зв'язок організму з навколишнім середовищем.

Епітеліальна тканина

    Епітеліальні тканини утворені шарами клітин, що вистилають поверхні органів (наприклад, поверхню шкіри, дихальних шляхів, репродуктивної системи, внутрішню поверхню травної системи). Клітини епітелію щільно прилягають одна до одної, забезпечуючи таким чином наявність бар'єру між зовнішнім середовищем та органом. Крім захисної функції, епітеліальна тканина може виконувати також видільну та поглинаючу.

Меристематична тканина

     Меристема — твірна рослинна тканина, з якої можуть утворюватися всі інші тканини, меристематичні клітини тривалий час зберігають здатність до поділу з утворенням нових неспеціалізованих клітин.
     Клітини меристеми сплющені, дрібні, щільно розташовані одна біля одної, без міжклітинників, в центрі клітин розташоване ядро, вакуолі дрібні, численні, клітинна оболонка первинна, наявні лише попередники пластид.
Меристеми класифікують за положенням їх в рослині:
  • Верхівкові (апікальні).
  • Бічні (латеральні).
  • Вставні (інтеркалярні).
Та за походженням:
  • первинні
  • вторинні.

Комментариев нет:

Отправить комментарий